Dienas vārdi
nǭra s
 näkk ▫ nāra

irgiji s
 alustaja, algaja ▫ sācējs, iesācējs ● Saksāmǭ vȯ’ļ suodā irgiji. Saksamaa oli sõja alustaja. ▫ Vācija bija kara iesācēja. Mä’d kilās Brõkšā Gust vȯ’ļ jegā sõ’vvõ āinaāiga irgiji. Meie külas Brõkšā Gust oli igal suvel heinaaja alustaja. ▫ Mūsu ciemā Brikšu Gusts katru vasaru bija siena laika sācējs.

la’ggõ vi
(a) laguneda ▫ brukt ● Kuodā lagūb. Maja laguneb. ▫ Māja brūk. Je’l lagīz jarā, u’m jarā la’ggõn ja si’zzõl sa’ddõn. KK78a65 Elamu lagunes ära, on lagunenud ja sisse langenud. ▫ Māja sabruka, ir sabrukusi un iegruvusi. (b) katki minna ▫ izirt ● Sukā lagīz jarā. Sukk läks katki. ▫ Zeķe izira. (c) lahku minna, lahutada ▫ šķirties, izšķirties ♦ mī’estõ la’ggõ mehest lahku minna, lahutada ▫ šķirties no vīra; tuoiz jūrstõ jarā la’ggõ KK78a65 teise juurest ära minna ▫ šķirties no otra; jelāmõst la’ggõ elust lahkuda ▫ šķirties no dzīves ● Ma lagīz eņtš naistõ. KK77a1 Ma lahutasin oma naisest. ▫ Es izšķīros no savas sievas. Ne lagīztõ. KK77a1 Nad lahutasid. ▫ Viņi izšķīrās. (d) eemale hoida, taganeda ▫ atkāpties  2Kr12.8

2018. gadā Līvõ Kultūr sidām veidotais portāls dodas pie saviem lasītājiem atjauninātā veidolā. Tā tapšanu atbalstījusi Latvijas Republikas Kultūras ministrija. Portālā joprojām atrodama plaša informācija par lībiešiem, viņu kultūru, valodu un vēsturi. Šobrīd portāls ne tikai pārtapis jaunā vizuālā veidolā, bet papildināts arī ar vairākām nozīmīgām sadaļām.

Galvenā no tām ir lingua.livones.net – sadaļa ar dažādiem lībiešu valodas rīkiem, uz kuriem iespējams pārslēgties portāla augšpusē. Šajā sadaļā atrodama lībiešu-igauņu-latviešu vārdnīcas pastāvīgi atjaunināta versija, kas papildināta ar vārdu formām un datiem no lībiešu valodas korpusa, lībisko vietvārdu saraksts, lībiešu valodas aizguvumi latviešu valodā un citi rīki lībiešu valodas iepazīšanai un apguvei.

Otrā svarīgāka sadaļa ir Krātuve, kurā apkopoti un sagrupēti raksti, saites un video par lībiešu tematiku.

Vēlam veiksmi lībiešu kultūras iepazīšanā!

Kalendārs
03/04
2014. gada 3. aprīlī atvērta Lībiešu kultūras centra 20 darba gadiem veltīta grāmata "Aprobežosimies ar maksimumu".
03/04
2014. gada 3. aprīlī ar grāmatu "Aprobežosimies ar maksimumu" tiek atzīmēti Lībiešu kultūras centra 20 darba gadi.
03/04
1993. gada 3. aprīlī Kolkā atklāts Līvu informācijas centrs.
06/04
1931. gada 6. aprīlī dzimis arheologs Latvijas Zinātņu akadēmijas īstenais loceklis, svarīgākā lībiešu rakstītās vēstures avota – Indriķa hronikas – 1993. gada izdevuma priekšvārda un komentāru autors Ēvalds Mugurēvičs.
07/04
Darbu sāk Īpašu uzdevumu ministra sabiedrības integrācijas lietās sekretariāta Lībiešu (līvu)